Univerza v Ljubljani se je odzvala na spremembo zakonodaje o raziskovalnem delu in uvedbo stabilnega financiranja raziskovalnega dela na akademskih ustanovah z vzpostavitvijo lastnega sistema evalvacij raziskovalnega dela. Sistem temelji na pretežno kvalitativni oceni raziskovalnih in družbenih dosežkov raziskovalcev/raziskovalnih skupin in bo postopoma uveden kot enoten sistem ocenjevanja raziskovalnih programov, ki že potekajo na UL, ter ocenjevanja predlogov za nove raziskovalne programe.
Poleg klasičnih raziskovalnih programov so v sistem uvedli koncept t.i. zagonskih programov, ki so namenjeni mlajšim raziskovalcem, ki si utirajo samostojno raziskovalno pot in jim bodo ti štiriletni programi lahko pri tem pomagali.
Pomembno je, da ocenjevanje temelji na kvalitativni presoji raziskovalnega dela s strani povsem neodvisnih ocenjevalcev, ki so jih pridobili preko partnerskih univerz. 28 panelistov, ki so zastopali podpodročja ERC, je imelo nalogo uskladiti ocene recenzentov in pripraviti končni predlog financiranja raziskovalnih programov, ki ni temeljil le na ocenah recenzentov, temveč na resnično kvalitativni presoji vsakega predloga na srečanjih panelistov.
Predaval bo prof. dr. Gregor Majdič (UL)
Kdaj: 1. februarja 2024 online
AKTUALNI DOGODKI
24. april 2025
Delavnica NRRP in objava podatkov v ADP
26. marec 2025
Odprta znanost in Obzorje Evropa: zahteve, priporočila in dileme
NOVICE
Ne spreglej: Priročnik za ravnanje s kvalitativnimi podatki za potrebe arhiviranja in objave v ADP
Nova izdaja slovarja ELSST: izboljšanje iskanja podatkov znotraj CESSDA in širše
V ADP HRANIMO TUDI
Slovensko javno mnenje 2016/1, Raziskava o odnosu delo-družina, Stališča Slovencev o družinski problematiki in potrebah družin, Stališča o izbranih vidikih zdravja in zdravstva, Ogledalo javnega mnenja, CJMMK
Analiza izobraževanja na daljavo v času prvega vala epidemije covida-19 v Sloveniji, 2020
Delavnica NRRP in objava podatkov v ADP
Odprta znanost in Obzorje Evropa: zahteve, priporočila in dileme
Konferenca IASSIST: Bridging oceans, harbouring data & anchoring the future